• პოლიციამ საგანგებო მდგომარეობის რეჟიმის დარღვევის 238  ფაქტი გამოავლინა
სამართალდამცველებმა, მონიტორინგის შედეგად, ბოლო 24 საათის განმავლობაში, მთელი ქვეყნის მასშტაბით, საგანგებო მდგომარეობის რეჟიმის და ე.წ. კომენდანტის საათის შეზღუდვების დარღვევის 238 ახალი ფაქტი გამოავლინეს.
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თანამშრომლებმა, 4 აპრილის 21 საათიდან 5 აპრილის დილის 6 საათამდე, ე.წ. კომენდანტის საათის დარღვევის ფაქტზე, მთელი ქვეყნის მასშტაბით, 113 მოქალაქე დააჯარიმეს.
გარდა ამისა, პოლიციამ საჯარო სივრცეში 3-ზე მეტი პირის შეკრების და 2-მეტრიანი სოციალური დისტანციის დაუცველობის გამო 21 მოქალაქე დააჯარიმა.
1 იურიდიული და 1 ფიზიკური პირი დაჯარიმდა ეკონომიკურ საქმიანობასთან დაკავშირებული შეზღუდვების დარღვევის ფაქტზე.
პოლიცია, დაავადებათა კონტროლის ეროვნულ ცენტრთან ერთად, თვითიზოლაციაში მყოფი მოქალაქეების მკაცრ კონტროლს განაგრძობს. ერთობლივი მონიტორინგის შედეგად, თვითიზოლაციის წესების დარღვევის 12 ახალი ფაქტი გამოვლინდა.
ასევე, სამართალდამცველებმა მგზავრთა გადაყვანისა და ავტომობილით გადაადგილების წესის დარღვევის ფაქტზე 90 პირი დააჯარიმეს.

• Ministry of Internal Affairs exposed 238 facts of breaching restrictions of the...
Ministry of Internal Affairs exposed 238 facts of breaching restrictions of the state emergency regime
As a result of strict monitoring activities carried out by the Ministry of Internal Affairs, 238 facts of breaching the state emergency regulations and curfew were exposed across the country within the last 24 hours.
Law enforcers fined 113 civilians during the nationwide curfew, between 09:00 pm of April 4 and 06:00 am of April 5 for breaching the curfew regulations.
21 civilians were fined for public gathering of more than 3 people and violation of the two-meter social distancing rule.
1 legal entity and 1 physical person was fined for violating restrictions in the sphere of business activities.
Police along with the National Center for Disease Control (NCDC) actively continues to strictly monitor those in self-isolation as a result of which 12 facts of breaching the terms of self-isolation were exposed.
In addition to the mentioned, 90 persons were also fined for violating rules of transporting the passengers and movement by car.